Träna boxning i sommar!

Sommaröppet Upsala IF-boxning

I sommar håller UIF boxning öppet vardagar mellan 9.00 -16.00 från och med den 13 juni till den 22 juli för alla som vill komma och träna. Det finns möjlighet att träna såväl fysik som boxning under ledning av kunniga ledare. Våra ledare har fokus på att alla som tränar hos oss ska få en hälsosam vardag. Verksamheten riktar sig främst till barn och unga mellan 7-15år. Tjejer och killar är välkomna. Det kommer att finnas frukt och mellanmål för de som kommer och tränar. Fritids och fritidsklubbar är självklart varmt välkomna!
På större sällskap än fem personer hör av er innan.
Vi håller till på Heidenstamsgatan 67!

Hör gärna av er med frågor

Hemsida: www.uifboxning.se

Kontakta: Erik Ledström på 0708549197

alternativt erik_led@hotmail.com

21 juni 2016